• Przechowalnia 0
 • Strona głównaJak mierzyć ciśnienie tętnicze? Co to jest ciśnienie tętnicze? Normy ciśnienia tętniczego. Co wpływa na zmiany ciśnienia tętniczego? Jaki ciśnieniomierz wybrać? Jak dobrać mankiet do ciśnieniomierza?
  Pasek do opaski/zegarka z pomiarem saturacji ciśnienia krwi EKG
  Szybki podgląd
  110,70 zł 99,63 zł
  Kabel 5EKG (zatrzask) kompatybilny z GE DASH, Solar, Tram
  Szybki podgląd
  324,00 zł
  Czujnik saturacji SpO2 (zestaw 5 sztuk) opaska na rzep kompatybilny z Nellcor
  Szybki podgląd
  270,00 zł
  Czujnik saturacji SpO2 opaska na rzep [sponge] kompatybilny z Nellcor
  Szybki podgląd
  54,00 zł
  Czujnik SpO2 kompatybilny z kardiomonitorami YK-8000B, YK-8000C, YK-810B, M7
  Szybki podgląd
  259,20 zł
  Kabel zbiorczy do 3 odprowadzeń EKG kompatybilny z GE DASH, Solar, Tram
  Szybki podgląd
  324,00 zł
  Czujnik saturacji SpO2 na palec do pulsoksymetru Nellcor Oximax N-550, N-560, N-595, N-600
  Szybki podgląd
  259,00 zł
  Opaska EKG, monitor bezdechu SpO2
  Szybki podgląd
  639,60 zł 511,68 zł
  Opaski na rzep do czujnika pulsu i saturacji SpO2 opaska rozłączna do pulsoksymetru (zestaw 5 sztuk)
  Szybki podgląd
  86,40 zł
  Czujnik saturacji SpO2 dla dzieci do kardiomonitora YK-8000B, YK-8000C, M7, pulsoksymetr YK810
  Szybki podgląd
  259,20 zł
  Szybki kontakt

  Jak mierzyć ciśnienie tętnicze? Co to jest ciśnienie tętnicze? Normy ciśnienia tętniczego. Co wpływa na zmiany ciśnienia tętniczego? Jaki ciśnieniomierz wybrać? Jak dobrać mankiet do ciśnieniomierza?

  Ciśnienie tętnicze krwi. Co to jest ciśnienie tętnicze krwi? Co to jest ciśnienie skurczowe i rozkurczowe krwi? Co wpływa na zmiany ciśnienia tętniczego krwi? Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie tętnicze krwi? Nadciśnienie i niedociśnienie? Jak dobrać mankiet do pomiaru ciśnienia krwi?

  Co to jest ciśnienie tętnicze krwi ?

  W organizmie człowieka już w zarodku płynie krew. Krew, spełnia wiele funkcji między innymi jest cieczą, która z pewną siłą naciska na ściany naczyń krwionośnych.
  Krew krążąca po organizmie trafia do serca, które nieustannie w dzień i w nocy pracuje, aby dostarczyć ją do każdej komórki ciała. Skutkiem ciągłej pracy naszego serca jest ciśnienie krwi i tętno, które wskazuje jak często serce ulega skurczom.

  Co to jest ciśnienie skurczowe i rozkurczowe serca?

  Ciśnienie krwi to siła z jaką krew wywiera nacisk na ściany naczyń włosowatych. Wyróżnia się ciśnienie skurczowe serca i rozkurczowe serca.
  Ciśnienie skurczowe serca mierzone jest w czasie skurczu lewej komory serca, jest największym ciśnieniem jakie panuje w układzie krwionośnym.
  Ciśnienie rozkurczowe mierzy ciśnienie w czasie spoczynku między uderzeniami, tuż przed wyrzutem krwi z serca i jest najniższym ciśnieniem jakie panuje w układzie krwionośnym.

  Normy ciśnienie krwi u osób dorosłych. Normy ciśnienia krwi skurczowego i normy ciśnienia krwi rozkurczowego:

  Ciśnienie krwi u osoby dorosłej nie powinno przekraczać 120 mm HG (ciśnienie skurczowe) i 80 mm Hg (ciśnienie rozkurczowe). Nadciśnienie tętnicze krwi występuje, gdy ciśnienie jest stale wyższe niż 140 mm Hg  / 90 mm Hg. Możemy wtedy mówić o nadciśnieniu 1 stopnia. Ciśnienie wysokie prawidłowe oscyluje poniżej 130-139 mm Hg i poniżej 85-89 mm Hg.


  Co wpływa na zmiany ciśnienia tętniczego krwi?

  Ciśnienie krwi nie jest wartością stałą i należy je regularnie kontrolować. Zmiany wartości ciśnienia krwi uzależnione są od wielu czynników. Czynnikami wpływającymi na zmienność wartości ciśnienia jest wiek, stan zdrowia, aktywność, dieta, nawodnienie organizmu, pora dnia, a także cykl pracy naszego serca.
  Kontrola ciśnienia krwi pozwala wykryć nieprawidłowości działania układu sercowo-naczyniowego we wczesnym stadium.Ważne jest stałe monitorowanie ciśnienia krwi.

  Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie krwi u osoby dorosłej?

  - ciśnienie tętnicze staraj się mierzyć o stałej porze,
  - na godzinę przed badaniem ciśnienia tętniczego krwi nie jest wskazane picie kawy, palenie papierosów oraz spożywanie alkoholu,
  - połóż się lub usiądź wygodnie na 5- 10 min przed wykonanie pomiaru ciśnienie tętniczego krwi,
  - łokieć w czasie pomiaru ciśnienia krwi powinien być podparty na krześle z podłokietnikiem lub stole,
  - ramię na którym wykonujemy badanie musi znajdować się na wysokości serca,
  - mankiet do wykonania pomiaru ciśnienia krwi powinien być dostosowany do obwodu ramienia.

  Mankiet do wykonywania pomiaru powinien zostać umieszczony bezpośrednio na ręce bez żadnego ubrania. Mankiet do pomiaru ciśnienia krwi powinien tak zostać umieszczony na ramieniu, aby przewód mankietu znajdował się na środku dołu łokciowego.

  Wynik pomiaru może zostać zaburzony w przypadku przeziębienia, stresu, złego samopoczucia, objawów bólowych. Na wynik pomiaru wpłynąć może nie zastosowanie się do zaleceń wykonywania pomiaru ciśnienia krwi jak również przyczyną może być również złe założenie mankietu lub nie dostosowanie mankietu do obwodu ramienia.

  Pomiaru z reguły dokonujemy na ręce nie dominującej leworęczni na prawym przedramieniu, praworęczni na lewym przedramieniu. Pierwszy pomiar wykonujemy na obydwu rękach, kolejne pomiaru zaleca się wykonywać na ręce na której ciśnienie było wyższe.

  Choroby układu sercowo - naczyniowego związane z nadciśnieniem i niedociśnieniem.

  Nadciśnienie - podwyższone ciśnienie krwi tętniczej (hipertensja) jest najczęściej diagnozowaną chorobą układu krążenia. Lekarze wskazują iż główną przyczyną nadciśnienia może być dieta opiewająca w produkty wysoce przetworzone i o dużej zawartości soli , genetyczne uwarunkowania, otyłość, ale również przyjmowanie niektórych leków czy choroby współistniejące jak cukrzyca, nadczynność tarczycy lub ciąża. O sposobie leczenia decyduje lekarz kardiolog. Poza środkami farmakologicznymi ważna jest zmiana stylu życia.

  Niedociśnienie - niskie ciśnienie krwi tętniczej (hipotensja).  Niedociśnienie dotyczy osób w różnym wieku, również aktywnych fizycznie, szczupłych, nie należy jednak bagatelizować niedociśnienia, gdyż może prowadzić do utraty przytomności. Przyczyną niedociśnienia krwi mogą być także choroby przysadki, tarczycy, przyjmowanie leków moczopędnych lub obniżających ciśnienie krwi.

  Jaki dobrać mankiet do mierzenia ciśnienia krwi? Najczęstsze błędy pomiaru ciśnienia krwi.

  Mankiet do wykonania pomiaru ciśnienia krwi nie powinien być zbyt krótki lub zbyt wąski może zwiększać wartość pomiaru ciśnienia krwi, mankiet za długi i za szeroki może wskazać wartość zaniżoną ciśnienia krwi. Mankiety NIBP (nieinwazyjny pomiar ciśnienia krwi) należy dobrać do obwodu ramienia osoby badanej. Mankiet do pomiaru ciśnienia krwi powinien być dobrany zgodnie z grupą wiekową i obwodem ramienia Pacjenta.
  Wyróżniamy kilka rodzai mankietów do pomiaru ciśnienia krwi: 6-11 cm, 10-19 cm, 18-26cm, 25-35 cm, 33-47 cm. Wszystkie rozmiary mankietów do pomiaru ciśnienia krwi dostępne są w sklepie ASDAMED. Mankiety wykonane są z trwałych materiałów dobrej jakości, które zapobiegają również wydostawaniu się powietrza z mankietu.

  Rodzaje mankietów NIBP do pomiaru ciśnienia krwi  Ranking ciśnieniomierzy. Ciśnieniomierze i urządzenia medyczne do pomiaru ciśnienia. Pomiar ciśnienia Smart na urządzeniach elektronicznych.

  Na rynku dostępnych wiele urządzeń medycznych i elektronicznych służących do pomiaru ciśnienia krwi tętniczej. Do stałego pomiaru ciśnienia krwi zaleca się urządzenia, które są Wyrobami Medycznymi i posiadają mankiet z tubą, który umieszcza się na przedramieniu. Nie poleca się do stałej kontroli ciśnienia krwi ciśnieniomierzy nadgarstkowych.
  Ciśnieniomierze mogą występować jako samodzielne urządzenia lub wchodzić w zespół innych elementów pomiarowych urządzeń medycznych.

  Jaki ciśnieniomierz wybrać?

  Ciśnieniomierz stacjonarny z mankietem Contec 08A z funkcją pulsoksymetru jest urządzeniem medycznym polecanym do kontroli ciśnienia krwi w warunkach domowych. Dodatkowo wyposażony w moduł pulsoksymetru pozwala na pomiar saturacji SpO2 -wysycenia krwi tlenem.
  Ciśnieniomierz Contec 08A wyposażony jest w mankiet i czujnik saturacji klips na palec dla osoby dorosłej.
  Ciśnieniomierz Contec 08A może występować w opcji z mankietem dla dziecka i czujnikiem saturacji dla dziecka.

  Ciśnieniomierz elektroniczny Contec 08A + pulsoksymetr  Holter pomiaru ciśnienia Contec ABPM50 jest profesjonalnym urządzeniem medycznym, które doskonale sprawdzi się w warunkach domowych i placówkach zdrowia. Ciśnieniomierz holter ABPM 50 służy do pomiaru jednorazowego ciśnienia krwi w trybie ręcznym oraz w trybie automatycznym służy do całodobowego pomiaru ciśnienia krwi. Pomiar ręczny wykonuje się w bardzo prosty sposób jednym przyciskiem na panelu głównym urządzenia. Ciśnieniomierz w trybie automatycznym mierzy ciśnienie krwi w ustalonych odstępach czasowych i pozwala na zapis 300 pomiarów w ciągu 48 godzin. Holter Contec ABPM50 jest ciśnieniomierzem profesjonalnym polecanym szczególnie starszym osobom i mającym problemy z układem krążenia, które potrzebują regularnych pomiarów ciśnienia krwi. Ciśnieniomierz Holter ABPM50 pozwala na zapis i analizę wyników pomiarowych w późniejszym czasie z personelem medycznym. Wyniki pomiaru ciśnienia krwi z Holtera ABPM50 przesyła się na komputer za pomocą dołączonego kabla USB. Holter ciśnienia krwi ABPM50 ma menu w języku polskim.

  Ciśnieniomierz holter ABPM50 pozwala na pomiar ciśnienia krwi tętniczej u noworodków i dzieci w trybie NEO (neonatologiczny), PED (pediatryczny) przy zastosowaniu odpowiedniego mankietu.

  Ciśnieniomierz Holter ABPM50. Pomiar ciśnienie krwi u osoby dorosłej.

  Ciśnieniomierz ABPM50 dla dzieci. Pomiar ciśnienia krwi u dziecka.
  Urządzenia medyczne z wbudowanym modułem ciśnieniomierza to m.in. monitory pacjenta, kardiomonitory, urządzenia kontrolujące również inne parametry życiowe. Urządzenia monitorują temperaturę,tętno, saturacje, EKG. Urządzenia wykonują pomiary ciśnienia krwi i badają inne funkcje życiowe Pacjenta.
  Monitor Pacjenta YK-810B, Kardiomonitor YK-8000B, Kardiomonitor M7, Kardiomonitor IE.

  Kardiomonitor YK-8000B. Pomiar pulsu, ciśnienia, saturacji, temperatury.

  Monitor Pacjenta YK-810B. Pomiar pulsu, ciśnienia, saturacji.  Popularnymi wielozadaniowymi urządzeniami do pomiaru ciśnienia są opaski elektroniczne SMART. Opaski i zegarki SMRT służą do pomiaru ciśnienia i innych funkcji życiowych. Opaski dzięki połączeniu z aplikacją, którą można zainstalować na telefonie w prosty sposób pozwalają na kontrolę ciśnienia, tętna, saturacji, analizę snu, analizę bezdechów, wykonanie EKG. Należy jednak pamiętać że opaski monitorujące aktywność nie są urządzeniami medycznymi i nie mogą zastąpić konsultacji z personelem medycznym.  Zegarek SMART. Pomiar ciśnienia, tętna, EKG,saturacja, analiza bezdechu, analiza snu, analiza aktywności.
  Zestaw 5 sztuk czujników SpO2 opaska na rzep dla dzieci do pulsoksymetru Contec
  Szybki podgląd
  324,00 zł 307,80 zł
  Opaska EKG, monitor bezdechu SpO2
  Szybki podgląd
  639,60 zł 511,68 zł
  Holter ciśnienia krwi Contec z zestawem mankietów NIBP (25-35 cm, 10-19 cm, 18-26cm)
  Szybki podgląd
  2 376,00 zł 1 995,84 zł
  Pasek do opaski/zegarka z pomiarem saturacji ciśnienia krwi EKG
  Szybki podgląd
  110,70 zł 99,63 zł
  Pulsoksymetr na palec M160 Bluetooth
  Szybki podgląd
  432,00 zł 397,44 zł
  Pulsoksymetr przenośny YK-820mini Yonker
  Szybki podgląd
  972,00 zł 942,84 zł
  Zegarek z pomiarem EKG ciśnienia krwi, tętna i saturacji
  Szybki podgląd
  615,00 zł 467,40 zł
  Ciśnieniomierz dla dzieci i niemowląt Holter ABPM50
  Szybki podgląd
  1 674,00 zł 1 590,30 zł
  Pulsoksymetr YK-820A z alarmami
  Szybki podgląd
  1 112,40 zł 1 001,16 zł
  Pasek do zegarka X3 z pomiarem saturacji ciśnienia krwi EKG
  Szybki podgląd
  110,70 zł 99,63 zł
  Pulsoksymetr dla dzieci i niemowląt CMS 60D Contec
  Szybki podgląd
  766,80 zł 556,20 zł
  Zegarek EKG z pomiarem ciśnienia krwi, tętna i saturacji
  Szybki podgląd
  676,50 zł 547,97 zł
  Zegarek z pomiarem EKG ciśnienia krwi, tętna i saturacji
  Szybki podgląd
  615,00 zł 467,40 zł
  Pulsoksymetr dla niemowląt i dzieci SP20 Creative
  Szybki podgląd
  1 944,00 zł 1 827,36 zł
  Ciśnieniomierz dla dzieci i niemowląt Holter ABPM50
  Szybki podgląd
  1 674,00 zł 1 590,30 zł
  Pulsoksymetr z czujnikami SpO2 dla noworodka i dziecka
  Szybki podgląd
  1 112,40 zł 945,54 zł
  Pulsoksymetr nadgarstkowy z pomiarem saturacji opaska Smart
  Szybki podgląd
  615,00 zł 467,40 zł
  Ciśnieniomierz Contec 08A + pulsoksymetr
  Szybki podgląd
  399,60 zł 447,12 zł
  Monitor radiologiczny przeglądowy Jusha CR240G
  Szybki podgląd
  Pulsoksymetr przenośny YK-820A
  Szybki podgląd
  1 200,96 zł 1 080,86 zł
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.