• Przechowalnia 0
 • Strona głównaPomiar ciśnienia krwi u dzieci. Jak mierzyć ciśnienie u dzieci? Ciśnieniomierz dla dziecka.
  Czujnik saturacji SpO2 dla dzieci do kardiomonitora YK-8000B, YK-8000C, M7, pulsoksymetr YK810
  Szybki podgląd
  259,20 zł
  Pasek do opaski/zegarka z pomiarem saturacji ciśnienia krwi EKG
  Szybki podgląd
  110,70 zł 99,63 zł
  Adapter [DB9] kabel przedłużający do czujników SpO2 Nellcor
  Szybki podgląd
  259,19 zł
  Czujnik saturacji SpO2 opaska na rzep [sponge] kompatybilny z Nellcor
  Szybki podgląd
  54,00 zł
  Czujnik saturacji SpO2 typ MultiSite Y opaska rozłączna kompatybilny z Nellcor
  Szybki podgląd
  259,20 zł
  Czujnik saturacji SpO2 na palec do pulsoksymetru Nellcor Oximax N-550, N-560, N-595, N-600
  Szybki podgląd
  259,00 zł
  Czujnik saturacji SpO2 soft na palec dla dorosłych do Nellcor
  Szybki podgląd
  259,20 zł
  Opaska EKG, monitor bezdechu SpO2
  Szybki podgląd
  639,60 zł 511,68 zł
  Ciśnieniomierz dla dzieci i nastolatków (22-35 cm, 10-19 cm, 18-26cm) ABPM50
  Szybki podgląd
  2 376,00 zł 1 995,84 zł
  Kardiomonitor dla noworodków, dzieci i dorosłych YK8000B
  Szybki podgląd
  4 318,92 zł 3 757,46 zł
  Szybki kontakt

  Pomiar ciśnienia krwi u dzieci. Jak mierzyć ciśnienie u dzieci? Ciśnieniomierz dla dziecka.

  Ciśnienie tętnicze u dziecka:

  Pomiar ciśnienia u dziecka powinien wykonać każdy rodzic w badaniu rutynowym, aby wykluczyć nadciśnienie tętnicze. Jak wiemy z badań wiele dzieci niezdiagnozowanych dowiaduje się zbyt późno o chorobach serca i naczyń krwionośnych, niewydolności serca wynikające ze zbyt późnej diagnozy ciśnienia tętniczego w wieku dziecięcym, niemowlęcym i noworodkowym. Wczesne wykrycie nadciśnienia tętniczego u dzieci i diagnoza nadciśnienia tętniczego może w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko powikłać. Ciśnienie tętnicze wymaga stałej kontroli u dzieci i noworodków u których stwierdzono już w okresie noworodkowym powikłania związane z chorobami współtowarzyszącymi wymagającymi kontroli ciśnienia tętniczego krwi.
  Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć dzieci w każdym wieku i może wynikać z pierwotnej lub wtórnej jego przyczyny.  Nadciśnienie tętnicze może przechodzić u dzieci bezobjawowo, a w wieku młodzieńczym może powodować uszkodzenia naczyń krwionośnych i przerost komory serca.

  Pomiar ciśnienia krwi u dziecka i nie jest łatwy i wymaga wielokrotnych powtórzeń pomiaru ciśnienia tętniczego w podobnym środowisku pomiaru. Kontrola ciśnienia tętniczego u dziecka i niemowląt powinniśmy wykonywać w podobnych warunkach pomiaru. Na pomiar ciśnienia u dzieci ma wpływ wiele czynników takich jak samopoczucie, stan zdrowia, senność, emocje, wysiłek, spożywanie pokarmu a nawet spożywanie napojów tuż przed wykonaniem pomiaru ciśnienia. Emocje jakie towarzyszą samej procedurze pomiaru ciśnienia u dziecka mogą zaburzać wynik pomiaru nawet do 50 mmHg.

  Pomiar ciśnienia u dziecka w środowisku domowym i kontrola wymaga determinacji i wytrzymałości rodzica lub opiekuna dziecka. Rodzice najlepiej wiedzą w którym momencie wykonać pomiar, jak zachęcić dziecko do wykonania pomiaru i uspokoić w trakcie i przed wykonaniem pomiaru ciśnienia krwi. Ciśnienie tętnicze powinno być rutynowym badaniem u wszystkich dzieci powyżej 3 roku życia.

  Pozycja do pomiaru krwi u dzieci i niemowląt:

  Dzieci i niemowlęta bywają najbardziej spokojne i radosne tuż po przespanej nocy lub dziennej drzemce. Jeżeli nie jest to możliwe warto spróbować wykonać pomiar w czasie snu. Pomiar ciśnienia tętniczego krwi u dziecka należy wykonać w pozycji siedzącej. Zachęcam u mniejszych dzieci do skorzystania do wykonania pomiaru ciśnienia siedzenia do karmienia, jeżeli dziecko jeszcze nie chodzi a potrzebuje kontroli ciśnienia jest to bardzo dobre miejsce do wykonania pomiaru ciśnienia krwi u małych pacjentów. Starsze dzieci wykonują pomiar ciśnienia krwi podobnie jak dorośli na wygodnym ulubionym krześle. Pomiar ciśnienia krwi na dolnych kończynach u dzieci wykonujemy w pozycji leżącej na brzuch  z nogą ugiętą w kolanie.

  Metoda pomiaru ciśnienia krwi u dziecka:

  Pomiar ciśnienia krwi u dziecka możemy wykonać w środowisku domowym i zapisywać wyniki pomiaru do analizy i konsultacji z personelem medycznym. Pomiar ciśnienia krwi kontrolnie wykonujemy na prawym i lewym ramieniu oraz  jeżeli jest to możliwe na kończynach dolnych. Różnice w wynikach pomiaru ciśnienia krwi u dzieci na każdym ramieniu i kończynach są normalnym zjawiskiem, natomiast ich zbyt duża różnica może świadczyć o nadciśnieniu tętniczym u dziecka i innych chorobach współistniejących z nadciśnieniem tętniczym u dziecka. Normy różnic i granic w dopuszczalnych różnicach ciśnienia tętniczego krwi u dzieci, noworodków i niemowląt określa lekarz. Zalecam prowadzenie wpisów pomiarów ciśnienia tętniczego. Określenie jednostki chorobowej nadciśnienia tętniczego krwi lub niedociśnienia tętniczego krwi dokonuje lekarz na podstawie wartości centylowych ciśnienia tętniczego zależnych m.in od płci, wieku, wzrostu i wagi dziecka.
  Pamiętajmy, że pomiar i kontrola ciśnienia w warunkach domowych wywołuje mniejszy stres dziecka związany z sama wizytą u lekarza czy zmianą otoczenia i niepokojem rodzica oczekującego przed gabinetem lekarskim. Warto jest wyjść na przeciw i samemu podjąć próbę kontroli ciśnienia tętniczego u dziecka w spokojnej atmosferze domowej, gdzie niwelujemy czynnik obawy i stresu a tym samym oswajamy dziecko z wykonywaniem pomiaru ciśnienia tętniczego krwi jako rutyną domową.


  Mankiet NiBP ważny element pomiaru ciśnienia krwi u dzieci :

  Bardzo ważnym elementem pomiaru ciśnienia krwi u dziecka jest nie tylko sytuacja bezstresowa i stoickiego spokoju, ale równie ważnymi elementami pomiaru ciśnienia jest dobór mankietu i samego urządzenia pomiarowego. Mankiet powinien być odpowiedniej szerokości, nie za szeroki i nie za wąski. Powinien mankiet dla dziecka do ciśnieniomierza obejmować ok. 2/3 szerokości od łokcia do barku. Mankiet, który będzie za wąski w obwodzie będzie zawyżał wynik, mankiet NIBP za szeroki dla dziecka będzie ten wynik zaniżał. Mankiet NIPB dla dzieci powinien być odpowiedniej szerokości dostosowanej do obwodu przedramienia dziecka. Przed wykonaniem pomiarów ciśnienia u dziecka należy zmierzyć obwód przedramienia i dobrać mankiet o odpowiedniej długości. Jeżeli  obwód przedramienia dziecka wyniesie więcej niż zakres danego mankietu lub nie jesteśmy pewni czy lepiej kupić mankiet NIBP czy większy proponujemy mankiet większy.
  Przy wykonywaniu pomiaru ciśnienia tętniczego krwi u dziecka w pozycji leżącej na brzuch dobór mankietu jest podobny do doboru mankietu NIBP na ramieniu dziecka.

  Ciśnieniomierz dla dzieci? Jaki ciśnieniomierz wybrać dla dziecka? Czym kierować się przy wyborze ciśnieniomierza?

  Ciśnieniomierz dla dziecka powinien przede wszystkim posiadać funkcję zmiany trybu pracy w systemie pomiaru ciśnienie dla dziecka. Ciśnieniomierze dedykowane dla dzieci i niemowląt powinny posiadać funkcję pracy ciśnieniomierza w trybie neo - noworodkowym lub ped - pediatrycznym. Ciśnieniomierze dla dzieci z funkcją neo i ped pozwalają na pompowanie odpowiedniej ilości powietrza do środka mankietu NIBP. Ciśnieniomierz dla niemowląt i dzieci umożliwia dokładny pomiar dzięki czułym czujnikom pomiarowym pozwalającym na szybszy odczyt i reakcję urządzenia ciśnieniomierza i wyświetlenia wyniku pomiaru ciśnienia tętniczego w możliwie najkrótszym czasie, aby nie niepokoić małych pacjentów lub nie powodować niedokrwienia dłoni przez zbyt długo wykonywany ucisk mankietu na przedramieniu dziecka. Ciśnieniomierz dla dzieci powinien mieć możliwość zapisu danych pomiaru ciśnienia i skonsultowania wyników pomiarów ciśnienia z personelem medycznym.

  Ciśnieniomierzem spełniającym powyższe wymagania jest ciśnieniomierz elektroniczny automatyczny pracujący w trybie holtera lub jako ciśnieniomierz jednorazowy ABPM50 Contec. Ciśnieniomierz dla dziecka ABPM50 Contec pozwala na pomiar bezinwazyjny ciśnienia krwi metodą oscylometryczną u dzieci, noworodków i niemowląt oraz młodzieży i dorosłych. Ciśnieniomierz ABPM50 dzięki czułym czujnikom pomiarowym pozwala na uzyskanie wyników ciśnienia krwi tętniczej u dzieci na przedramieniu i kończynach. Ciśnieniomierz dla dzieci ABPM50 posiada możliwość pracy w trybie noworodkowym i pediatrycznym dostosowując ilość powietrza w mankiecie do obwodu przedramienia dziecka. Ciśnieniomierz ABPM50 dostępny jest z mankietami NIBP do pomiaru ciśnienia krwi u dzieci w różnych rozmiarach. Dokładny opis ciśnieniomierza znajduje się w linku poniżej:

  Ciśmieniomierz dla niemowląt i dzieci Contec ABPM50


  Ciśnieniomierz polecany dla dzieci powyżej 10 roku życia jest ciśnieniomierz Contec08A. Ciśnieniomierz Contec08A może być wykorzystywany do rutynowego pomiaru ciśnienia krwi u dzieci. Ciśnieniomierz Contec08A dla dzieci rozbudowany jest dodatkowo o funkcję pulsoksymetr, która daje możliwość pomiaru saturacji SpO2. Ciśnieniomierz dla dzieci 08A wyposażony jest w mankiet dla odpowiedniego obwodu przedramienia dziecka. Link:

  Ciśnieniomierz z pomiarem saturacji dla dzieci Contec 08A


  Ciśnieniomierze dla dzieci Contec ABPM50 oraz 08A są Wyrobami Medycznymi z Powiadomieniem do Rejestru Wyrobów Medycznych, oznaczonymi CE.

  Ciśnieniomierze dla dzieci sprawdzane są na profesjonalnym symulatorze Pacjenta Fluke.

  Holter pomiaru ciśnienia krwi Contec ABPM50
  Szybki podgląd
  1 566,00 zł 1 378,08 zł
  Kardiomonitor Monitor funcji życiowych Yonker
  Szybki podgląd
  3 240,00 zł 2 916,00 zł
  Pulsoksymetr z czujnikami SpO2 dla noworodka i dziecka
  Szybki podgląd
  1 112,40 zł 945,54 zł
  Pulsoksymetr nadgarstkowy z pomiarem saturacji opaska Smart
  Szybki podgląd
  615,00 zł 467,40 zł
  Pulsoksymetr na palec M160 Bluetooth
  Szybki podgląd
  432,00 zł 397,44 zł
  Pulsoksymetr transportowy Contec CMS60d
  Szybki podgląd
  626,40 zł 556,20 zł
  Ciśnieniomierz Contec 08A + pulsoksymetr
  Szybki podgląd
  399,60 zł 447,12 zł
  Ciśnieniomierz dla dzieci i nastolatków (22-35 cm, 10-19 cm, 18-26cm) ABPM50
  Szybki podgląd
  2 376,00 zł 1 995,84 zł
  Ciśnieniomierz dla dzieci Contec 08A
  Szybki podgląd
  594,00 zł 534,60 zł
  Pulsoksymetr przenośny YK-820A
  Szybki podgląd
  1 200,96 zł 1 080,86 zł
  Pulsoksymetr dla dzieci i niemowląt CMS 60D Contec
  Szybki podgląd
  766,80 zł 556,20 zł
  Zegarek EKG z pomiarem ciśnienia krwi, tętna i saturacji
  Szybki podgląd
  676,50 zł 547,97 zł
  Zegarek z pomiarem EKG ciśnienia krwi, tętna i saturacji
  Szybki podgląd
  615,00 zł 467,40 zł
  Pulsoksymetr dla niemowląt i dzieci SP20 Creative
  Szybki podgląd
  1 944,00 zł 1 827,36 zł
  Ciśnieniomierz dla dzieci i niemowląt Holter ABPM50
  Szybki podgląd
  1 674,00 zł 1 590,30 zł
  Pulsoksymetr z czujnikami SpO2 dla noworodka i dziecka
  Szybki podgląd
  1 112,40 zł 945,54 zł
  Pulsoksymetr nadgarstkowy z pomiarem saturacji opaska Smart
  Szybki podgląd
  615,00 zł 467,40 zł
  Ciśnieniomierz Contec 08A + pulsoksymetr
  Szybki podgląd
  399,60 zł 447,12 zł
  Monitor radiologiczny przeglądowy Jusha CR240G
  Szybki podgląd
  Pulsoksymetr przenośny YK-820A
  Szybki podgląd
  1 200,96 zł 1 080,86 zł
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.